آموزش استفاده از اسکوتر های هوشمند

در این پست میخواهیم یک بار دیگر به صورت جامع تر آموزش استفاده از اسکوتر برقی اسمارت بالانس رو برای شما بازگو کنیم

 

یادگیری طریقه استفاده از اسکوتر بسار ساده است به شرطی که افراد چند قانون کلی را رعایت و به خاطر بسپارنند:

۱-همراهی شخص دیگری در کنار شما از واجبات است تا در اوایل استفاده از اسکوتر که امکان بهم خوردن تعادلتان وجود دارد شما را کمک و از زمین خوردنتان جلوگیری کند .

۲-بهتر است برای شروع کار در کنار دیوار یا مانعی مثل کانتیر ها یا حتی ماشین های پارک شده در کنار خیابانها حرکت کنید تا بتوانید تعادل خود را بیشتر حفظ و از زمین خوردن خود جلوگیری کنید.

۳-برای شروع کار اول یک پای خود را روی اسکوتر بگذارید وبعد با انداختن تمام وزن خود روی پای عقبی سعی در ایستادن روی اسکوتر نمایید.باید توجه داشته باشد پاها روی پدال های گاز قرار بگیرند.

۴-هنگام سوار شدن بر روی اسکوتر حتما پاها باید روی پدالها که ژیروسکوپه نامیده میشونند قرار بگیرنند تا تعادل شخص استفاده کننده به خوبی حفظ شود.

۵-بر روی اسکوتر ها چراغ هایی طراحی شده است که به محض درست قرار گرفتن پاها بر روی این وسیله چراغ ها سبز ودر غیر این صورت قرمز خواهند شد .پس به نحوی قرار گرفتن پاهای خود توجه کنید.

۶-حس معلق بود روی زمین وعدم تعادلی که در بار اول امتحان این وسیله به انسان دست میدهد حسی زیبا و وصف ناشدنی ست که شمارا ترغیب به دوباره ویاحتی چند باره تجربه کردن آن میکند.

*پس به آرامی اول پای راستتان را روی اسکوتر قرار دهید وبعد پای چپتان را

*برای مستقیم حرکت کردن فقط کافیست پاهایتان را به جلو کمی فشار دهید.

*برای هر چرخش و به سمتی حرکت کردن فقط کافیست سمتی که قصد دارید به آ ن سمت حرکت کنید همان پا را محکم تر فشار دهید . برای مثال اگر می خواهید به سمت راست حرکت کنید پای راست خود را محکم تر فشار دهید و اگر به سمتع چپ قصد دارید بپیچید پای چپ خود را محکم تر روی پدال های اسکوتر فشار دهید تا این دستگاه به همان سمتی حرکت کند که شما می خواهید.

*در آخر هم اگر قصد دارید به سمت قب برگردید و قصد رد کردن مانعی را از سر راه خودتان دارید میتوانید به راحتی نوک انگشتان خود را از سطح اسکوتر جدا کنید و به آرامی خودتان را به سمت قب بکشید .خواهید دید که با کوچکترین اشاره شما دستگاه همان کاری را خواهد کرد شما از آن میخواهید.

*در آخر ومهم ترین قست استفاده از اسکوتر پیاده شدن از آن است .تا جای ممکن سرعت راپایین بیاورید و تا جایی که ممکن وقابل دسترس است کنار مانعی مثل دیوار این کار را انجام دهید تا در صورت به هم خوردن تعادلتان بتوانید از مانع استفاده کنید .
اول پای راستان را از اسکوتر پایین بیاورید آن هم دقت داشته باشد این کار را از پشت دستگاه انجام دهید وبعد از حفظ تعادل پای چپتان را روی زمین بذارید.

 

اگر فکر میکنید این مطلب برای شما مفید و قابل استفاده بوده ممنون میشم در شبکه های اجتماعی آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

رامین براتی
رامین براتی
رامین براتی هستم عضوی از فروشگاه اینترنتی ترانزو، علاقه مند به شناخت و استفاده گجت های جدید تکنولوژی و ابزارهای حمل و نقل مثل اسکوترهای هوشمند و برقی، در وبلاگ ترانزو شما رو با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا آشنا میکنم.